Jeździectwo Naturalne Bez Tajemnic
Hippika - Natural Horsemanship

Chcesz sie szkolic 2017 MylerBits Polska
Myśląc o Koniu 23-25.08.13 - trenerzy
Znamy już trenerów startujących w zajeżdżaniu młodych koni na czwartej edycji Myśląc o Koniu w Karpaczu. Rywalizować będzie trener z USA, Węgier i Polski. Przed nami znów fascynujące 3 dni!
dodano: 26.06.2013
Kontrola emocji i ciała a komunikacja w jeździectwie
W świecie jeździeckim bardzo dużo mówi się o kontroli emocji i własnego ciała. Każdy trener i jeździec stara się dążyć do ideału jakim są konie chętne do pracy, lekkie, łatwe w treningu, konie zrelaksowane. Skoro wszyscy tego pragną to dlaczego trenerzy naturalnych metod szkolenia koni nadal mają pełne ręce pracy w rozwiązywaniu problemów związanych z komunikacją pomiędzy końmi a ludźmi powstałych na skutek braku panowania nad umysłem i ciałem.
dodano: 11.04.2013
Sezon źrebień w pełni - czy można imprintingować na wolnosci?
Zewsząd docierają do nas informacje o prowadzonych imprintingach. Kasia Majewska hodująca hucuły radzi na temat przeprowadzenia imprintingu na wolności. Wspaniale się czyta i słucha ludzi nie dyskutujących już "czy imprintingować" ale "jak?"
dodano: 27.03.2013
Wiosenna trawa - jak uniknąć problemów radzi dr Robert Miller
Choć na razie patrząc na białe połacie śniegu trudno w to uwierzyć, to jednak wiosna coraz bliżej. Koniska spragnione świeżej trawy rwą się do każdego zielonego źdźbła. Pamiętajmy jednak, że wypas o tej porze roku może mieć poważne konsekwencje dla ich zdrowia.
dodano: 18.03.2013
50 lat metody szkolenia imprintingowego
W Stadzie Ogierów Książ już za chwilę minie kolejny sezon wyźrebień, kiedy to maluchy zostają poddane szkoleniu imprintingowemu. Warto przy tej okazji zauważyć, że metoda ta obchodzi swoje 50-lecie.
dodano: 18.03.2013
Guy McLean czempionem Road to the Horse 2013
To była jubileuszowa - dziesiąta - edycja tych niezwykłych zawodów trenerów zajeżdżających młode konie metodami naturalnymi na oczach tysięcy widzów. Cała konkurująca ze sobą czwórka świetnie się spisała - ale czempionem mogło zostać tylko jedno. Bo zwycięzców - jak zawsze w tej imprezie, jest wiele więcej :)
dodano: 18.03.2013
JNBT na Cavaliadach w Lublinie i Warszawie
JNBT ponownie będzie na Cavaliadach. 1-3.03 na nowym lubelskim wydaniu z wykładami, stoiskiem i pokazami oraz 8-10.03 w Warszawie na Torwarze.
dodano: 19.02.2013
Koń w butach
Buty - zamiast podków - dla konia to jedna z nowszych tendencji w świecie jeździectwa. Swój aktualny intensywny rozwój zawdzięcza kilku aspektom: lepszemu zrozumieniu funkcjonowania kopyta, rozwojowi nowych technologii oraz szybko rosnącemu zainteresowaniu naturalnym podejściem do jeździectwa i hodowli koni.
dodano: 16.01.2013
Jedno ze stu
Szkolenie źrebiąt to dla mnie nie tylko praca ale przede wszystkim pasja. Każdy źrebak jest inny i na swój sposób wyjątkowy. Miałam okazję pracować już z niemalże setką maluchów. Dziesiątki z nich rodziły się na moich oczach. Jednak w zeszłym sezonie źrebień trafiłam na klaczkę która kompletnie zauroczyła mnie swoim zachowaniem.
dodano: 09.01.2013
JNBT na Cavaliadzie Poznań 7-9.12
JNBT TEAM już chyba zwyczajowo obecny jest na największych imprezach hippicznych związanych z edukacją jeździecką.Tym razem spotkacie nas na poznańskiej Cavaliadzie z wykładami Andrzeja Makacewicza, Jurka Sawki i Paulinę Puchała na stoisku końskie SPA.
dodano: 06.12.2012
Ode mnie dla Was ponownie dostępna
Książka "Ode mnie dla Was" Monty Robertsa będzie ponownie dostępna od 29 listopada. Jest to obszerne kompendium wiedzy człowieka, który wpłynął na zmianę podejścia do koni w skali globalnej. Zamówienia można już składać.
dodano: 05.11.2012
Zwycięzcą Considering the Horse 2012 jest....... Richard Winters!!!
Richard Winters zwyciężył w zawodach układania młodych koni Myśląc o Koniu 2012! Trenowana w zawodach przez niego 2,5 letnia klacz Korida z hodowli państwa Parkitnych po czterech półtoragodzinnych sesjach treningowych pokonała finałowy kros koncertowo.
dodano: 29.08.2012
Myśląc o Koniu 2012 - 24-26.08  Karpacz - z ostatniej chwili
Niespodzianka dla uczestników - trenerzy Richard Winters, Katia Santarova i Reiner Schelbert ufundowali darmowe udziały w ich klinikach w USA, Czechach i Niemczech do rozlosowania wśród biletów z przedsprzedaży ! Rośnie zainteresowanie imprezą. Jest już też program godzinowy pokazów i wykładów.
dodano: 09.08.2012
Trenerzy Myśląc o Koniu 2012
Znamy już wszystkich 3 trenerów młodych koni startujących w tegorocznej edycji Myśląc o Koniu. A więc Katia Santarova z Czech, Reiner Schelbert z Niemiec i Richard Winters z USA będą przez 3 dni współzawodniczyć o tytuł Mistrza Trenerów Młodych Koni.
dodano: 09.07.2012
Dzikie Konie 2012
W tym roku na pierwszą sesję szkolenia JNBT Przygotowanie Młodych Koni (PMK)- Konie Dzikie wybraliśmy stado ponad 60 ogierów . Korzystamy już trzeci rok z tej ciekawej i niezwykle edukacyjnej przygody jaką jest zajeżdżanie młodych dzikich koni w ciągu 3 dni. Piękno tego miejsca położonego wśród jezior i pagórków, i możliwość obcowania z pasącymi się dziko tabunami koni to frajda dla każdego koniarza.
dodano: 05.07.2012
Myśląc o Koniu  2012 - Karpacz 24-26.08
Mistrzowska Międzynarodowa Obsada! Richard Winters wystartuje i będzie wykładał! To już trzecia edycja jedynej w Polsce takiej imprezy . 3 dni zmagań trenerów z Czech, USA, Niemiec. Wykłady, pokazy, prezentacje, show, nauka, zabawa dla wszystkich. Od jeźdźców po hodowców, miłośników koni i nie tylko.
dodano: 25.06.2012
Niedźwiedź Wojtek doczekał się sztuki i pewnie pomnika
Szkocki teatr wystawi sztukę o Wojtku, słynnym niedźwiedziu-żołnierzu, który przeszedł cały szlak bojowy z Armią Andersa. Nosił amunicję pod Monte Cassino. Żeby dostać się na brytyjski statek z Afryki do Włoch, musiał być oficjalnie wcielony do armii. To niezwykła autentyczna historia wpleciona w losy wojny. Trenując konie i korzystając z programu JNBT warto poznać tę historię i wzajemne relacje żołnierzy oraz niedźwiadka.
dodano: 31.05.2012
JNBT w SO w Książu
Stado Ogierów Książ to wyjątkowe miejsce znane w całej Europie i na świecie. Jeden z piękniejszych zabytków, w którym mieści się hodowla koni rasy Śląskiej z ponad 60 letnią tradycją (od 1947 roku). JNBT jest już tam obecne z imprintingiem w tegorocznych źrebieniach a w kwietniu i maju będzie z wykładami i szkoleniami.
dodano: 05.04.2012
Zawody zaklinaczy koni 2012 - zwyciężyli Australijczycy!
W marcowy weekend 9-11 na arenie w Murfeesboro (Tennessee) po raz pierwszy w skali międzynarodowej konkurowały ze sobą 3 teamy zaklinaczy koni - Australijczycy, Kanadyjczycy i Amerykanie. Najmłodsi Dan James i Guy Mc Lean z Australii pokonali starych wyjadaczy jak Pat Parelli i Craig Cameron i wracają do domu z mianem mistrzów świata wśród zaklinaczy koni 2012.
dodano: 13.03.2012
Co delfiny i konie moga mieć wspólnego?
Naukowcy, etycy i obrońcy praw zwierząt połączyli siły i walczą o przyznanie morskim ssakom - delfinom i wielorybom - takich samych praw do ochrony, jakie przysługują ludziom. Powód to wyjątkowo wysoka inteligencja tych zwierząt - podaje brytyjski "Guardian". Czy coś łączy konie i delfiny? Czy konie kiedyś dołączą do tej listy?
dodano: 29.02.2012
Masaż metodą JNBT - Oddziaływanie
Masaż koni przestaje być już tajemnicą. Większość jeźdźców, hodowców i właścicieli koni zaczęło się interesować tym tematem dostrzegając jego zalety w hodowli, treningu czy rehabilitacji. Czy jednak aby na pewno wiedzą o tym jak bardzo wszechstronne jest wykorzystaniu masażu?
dodano: 09.02.2012
Monty Roberts i War Horse
Monty Roberts konsultował przygotowania do wystawienia sztuki War Horse w National Theatre w Londynie opartej o powieść Michaela Morpurgo. Warto popatrzeć jaki zmysł jest u koni najważniejszy i jak wygląda komunikacja pomiędzy kukłą a żywym koniem prezentowane nie tak często na deskach Londyńskiego teatru.
dodano: 11.01.2012
Wesołych Świąt!
Wesołych Świąt dla wszystkich miłośników koni !
dodano: 17.12.2011
Konferencja Dobrostan Koni Wrocław
Konferencja Dobrostan Koni po raz kolejny organizowana przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu za nami. To kolejna udana i ciekawa impreza edukacyjna plasująca ten ośrodek uniwersytecki jako najprężniejszy dla koniarzy w Polsce.
dodano: 07.12.2011
Jean Francois Pignon w Polsce
Jean Francois Pignon dał 2 pokazy w Łódzkiej Arenie. Sponsorem organizacji całego przedsięwzięcia był właściciel ośrodka Zbyszko, w którym szkolili się studenci JNBT na L1 a wkrótce na L3. Warto było poświęcić trochę czasu aby obejrzeć jak daleko można dojść w budowaniu relacji człowieka z końmi. Francois obiecał szkolenie studentów JNBT przy jego najbliższej wizycie.
dodano: 22.11.2011
Nie można być zbyt dominującym z ogierami, bo one wtedy pokażą nam, jak są dobre "w te klocki".

Steve Halfpenny
Chcę otrzymywać  Newsletter
Wild Horses Roundup film

Wyłączny przedstawiciel wędzideł

.


L4 Wolność film


L1-No love without trust - film


Odruch przeciwstawiania-Bloker Uwiązu film