Jeździectwo Naturalne Bez Tajemnic
Hippika - Natural Horsemanship
Aktualności / Obóz letni JNBT 2011 za nami
Obóz letni JNBT 2011 za nami

Pierwszy raz latem tego roku zorganizowaliśmy obóz szkoleniowy JNBT Relations L1-3 w Puszczy Nadnoteckiej. Uczestnicy zjechali się do Leśnej Podkowy z własnymi końmi lub korzystali z koni ośrodka lub z koni z Technikum Hodowli Koni w Dębęm lub z koni wykładowców. To dawało możliwość pracy porównawczej z końmi będącymi na poziomie od L1 do L5.  Był też jeden trudny koń, przepiękny Lusitano, który stanowił wyzwanie dla wszystkich a  jego ucieczka od stada i pogoń po lasach dała ciekawy wątek do nocnych dyskusji .

 Program był podzielony na wykłady obejmujące zakres 3 poziomów JNBT a oddzielnie prowadzone były wykłady specjalizowane jak masaż i imprinting. Wykładowcami był JNBT Team tj A.Makacewicz, V. Pietkiewicz, J.Sawka i P.Puchała. Praca z końmi była na ujeżdżalni, roundpenie oraz w terenie, gdzie włóczyliśmy się po okolicznych jeziorach z przerwami na kąpiel.

Wieczorami oglądaliśmy filmy, które dawały wszystkim do myślenia. Jednym słowem z końmi byliśmy od świtu do nocy a pogoda dopisała.

 Ośrodek Moniki z Leśnej Podkowy był tylko dla nas i dawał doskonałe warunki do nauki wraz z miłą opieką właścicieli.

 Wydaje się, że ta forma szkolenia w programie JNBT już zostanie na stałe bo ekipa na zakończenie dość stanowczo domagała się obozu zimowego (skiring w Sudetach?).

Widziałem jak wszyscy świetnie się bawili, widziałem szczęśliwe konie, radosnych, pozytywnie zakręconych ludzi, szaleństwa we freestyle, galopady i skoki na oklep, łzy szczęścia i wzruszeń ale i momenty załamek, widziałem zmiany w głowach i sercach, widziałem jak „niemożliwe" staje się naturalne, widziałem wiele rzeczy, które nadają sens programowi Jeździectwa Naturalnego bez Tajemnic oraz mojej i całego zespołu pracy. Wszystkim dzięki za dobrą zabawę.

AM

Galeria obóz JNBT powrót
Można zobaczyć wiele końskiego wyczucia wokół. Ale niestety posiadają je głównie konie.

Nieznany

Wild Horses Roundup film

Wyłączny przedstawiciel wędzideł

.


L4 Wolność film


L1-No love without trust - film


Odruch przeciwstawiania-Bloker Uwiązu film