Jeździectwo Naturalne Bez Tajemnic
Hippika - Natural Horsemanship
Aktualności / Zakończyło się szkolenie JNBT L1 pod Wrocławiem
Zakończyło się szkolenie JNBT L1 pod WrocławiemJako dorośli lubimy komplikować rzeczy.
Warto spojrzeć jak uczą się w programie JNBT dzieciaki.
10 letnia Ola uczestniczyła w kursie JNBT Level1 w przepiekanym ośrodku w Wielkiej Lipie pod Wrocławiem. Gościliśmy tam dzieki zaproszeniu przez Olę Sielicką, która chciała włożyć nowego ducha naturalu w ośrodek.
Ola zgłaszała się pierwsza z pytaniami jak i swoimi uwagami. To przypomniało mi o tym,że dzieciaki uczą się szybciej i łatwiej obserwując trenera lub nawet filmy niż my dorośli. Komplikujemy często sprawy w naszym jeździectwie tracąc relacje i kontakt z końmi, który dzieciakom przychodzi często naturalnie i bez pozowania lub udawania,że wiedza lub potrafia więcej. Konie to łatwo zczytują kim jesteśmy i dlatego akceptuja dzieci duzo łatwiej niż często nas dorosłych podchodzących do wszystkiego zbyt serio. Warto spojrzeć na zapiski Oli z kursu aby zdać sobie z tego sprawę.więcej na facebook...

W programie szkoleniowym Jeździectwa Naturalnego bez Tajemnic Ola to kolejne dziecko, które chce jeździć konno naturalnie. Dlatego też zdecydowałem się dodać do programu Myśląc o Koniu 2011 (3-5 czerwca) blok pokazu małych jeźdźców z ich małymi przyjaciółmi. W programie JNBT pokazał się też nowy typ szkoleń Level 0 przeznaczony właśnie dla dzieci. Spodziewam się, że one dopiero nam pokażą jak pracować z końmi:))!

Andrzej Makacewiczpowrót
You have to give a horse a reason to change. You have to allow him to get scared so he can find out he doesn't need to be scared.
Musisz koniowi dać powód do zmiany. Musisz pozwolić mu się przestraszyć, aby mógł się dowiedzieć, że wcale nie musi się bać.


Craig Cameron

Wild Horses Roundup film

Wyłączny przedstawiciel wędzideł

.


L4 Wolność film


L1-No love without trust - film


Odruch przeciwstawiania-Bloker Uwiązu film