Jeździectwo Naturalne Bez Tajemnic
Hippika - Natural Horsemanship
Aktualności / Seminarium za nami
Seminarium za namiSeminarium za nami

19 lipca 2004 Agencja PDM zorganizowała w ośrodku Patataj szóste juz seminarium z zakresu jeździectwa naturalnego. Tym razem poświęcono je naturalnym metodom rozwiązywania problemów i narowów.

Moderatorami spotkania byli: Steve Halfpenny,  twórca programu szkoły SNH, trener Halina Gronowska i Andrzej Makacewicz. Szczególną uwagę poświęcono problemowi załadunku do przyczep, a prezentację oparto o trzy filmy ilustrujące metody: Monty'ego Robertsa, szkoły Silversand Natural Horsemanship i Parelli Natural Horsemanship.
Jako case study przedstawiono przypadek wspaniałego angloaraba - Dority, należącej do pani Katarzyny Wąs - który od lat skutecznie odmawia wprowadzania do przyczepy, zaś na pokaz Robertsa przywędrował 40 km piechotą. (Ciekawy film pt. "Monty Roberts - bez przemocy" TVP2 przedstawi we wrześniu - o dokładnym terminie emisji poinformujemy na jeździeckich stronach www).

W dyskusji na temat skuteczności metod  naturalnych najciekawsze wypowiedzi były Ani Bienias (czołowa zawodniczka w ujeżdżeniu stosująca w treningu metody naturalne) oraz Remigiusz Makowski (znany prywatny hodowca). Zabrakło niestety swady i humoru trenera Mickunasa, który tym razem zadeklarował, że sercem i duchem będzie z nami.

Konkluzje z seminarium były oczywiste - w szkołach naturalnych dzięki zaawansowanej wiedzy psychologii koni, szybko i skutecznie rozwiązuje się większość problemów, z którymi na co dzień spotykają się jeźdźcy, choć korzenie wielu z nich można znaleźć w polskich tradycjach..

Andrzej Makacewicz


powrót
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej.


Wild Horses Roundup film

Wyłączny przedstawiciel wędzideł

.


L4 Wolność film


L1-No love without trust - film


Odruch przeciwstawiania-Bloker Uwiązu film