Jeździectwo Naturalne Bez Tajemnic
Hippika - Natural Horsemanship
Aktualności / Pierwsze relacje i wrażenia z pokazu
Pierwsze relacje i wrażenia z pokazu
PIERWSZY RAZ W POLSCE
POKAZ LEGENDARNEGO ZAKLINACZA KONI MONTY'EGO ROBERTS'A

Pokaz odbył się 19 maja 2004r. w Warszawie, w hali Torwar. Trwał ok. 3 godzin, a w trakcie przerwy oraz po pokazie była możliwość porozmawiania z Monty'm Roberts'em i zakupienia m.in. jego książek czy kaset wideo z autografem. Posiadacze biletów preferencyjnych spotkali się z Monty'm Roberts'em na poprzedzającym pokaz koktajlu.

Program:
  • 18.00-19.45 Dodatkowy pokaz wraz z koktajlem dla posiadaczy biletów preferencyjnych
  • 20.00 Początek pokazu
  • 21.00-21.20 Przerwa
  • 21.30 Druga cześć pokazu

Najsłynniejszy w świecie końskim "zaklinacz" przedstawia siebie po prostu jako człowieka, który słucha koni. Jego życiowym mottem, z którym objeżdża świat, jest uczynienie go lepszym dla koni i ludzi. W 2002 r. jego tournee obejrzało ponad 50.000 ludzi, natomiast w 2003 r. przyciągnęło już ponad 225.000 widzów z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Australii, Kanady oraz USA. Wypełnione po brzegi pokazy, uznane przez prasę za "magiczny taniec człowieka z koniem", kończyły się owacjami na stojąco. W tym roku po raz pierwszy także i my mieliśmy okazję uczestniczyć w tym chwytającym za serce wydarzeniu.

Poniżej cytujemy kilka wypowiedzi osób mających możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu:

"Uczynić świat lepszym dla koni i ludzi"
Stałym elementem tournee Monty'ego Robertsa są wizyty w domach dziecka, domach poprawczych i placówkach opiekujących się dziećmi. Złe doświadczenia z dzieciństwa, gdy niejednokrotnie był ofiarą przemocy ze strony własnego ojca, sprawiają, że Monty dąży do spotkań z tzw. trudnymi dziećmi i młodzieżą. W tym wypadku okazją do nawiązania kontaktu z wychowankami Domu Poprawczego była niewielka stajnia, którą chłopcy prowadzą samodzielnie pod okiem jednej instruktorki. Doskonale utrzymane konie spodobały się Monty'emu.
Ale najważniejsze dla niego było poznanie samych chłopców. Niezwykła osobowość Monty'ego pomogła przełamać ich rezerwę i onieśmielenie ..
Rozmawiali o ich przyszłości, o spełnianiu marzeń. Monty dzielił się z nimi swoją wizją lepszego świata, okazywał wiarę, że również życie po popełnieniu różnych błędów może być lepsze, o ile się do tego dąży.
Na pytanie: co zrobi, gdy koń go zdenerwuje odparł: "Walnę w drzewo, ono nie czuje, nie krwawi. Nie uderzę konia. Koń nie jest winien."!!!!!!!!
Słuchajcie, to jest niesamowite
Nie dziwię się już ze Królowa Angielska uwielbia Montego
Wychowanie przez kontakt ze zwierzetami!!!!!!
W jakim celu Monty Roberts przybył do Polski?
Aby przekazać nam, co mówią nam konie. A mówią, że przemoc nigdy nie jest rozwiązaniem konfliktu. Zwierzęta te przeżyły 50 mln. lat dzięki temu, że wiedzą, jak odejść od przemocy. Ludzie, których największym problemem jest nie alkohol, narkotyki, ale właśnie przemoc, brak porozumienia, brak zaufania mogą nie przetrwać tyle, ile przetrwały te zwierzęta.
Konie nie są chciwe, nie mają ego. Uczą nas tego, czego mogą nauczyć zwierzęta uciekające: negocjowania, zamiast walki. Monty chce pokazać, jak w krótkim czasie za pomocą metody treningu pozbawionej przemocy (Join-Up?) można zdobyć zaufanie koni, uczynić ich partnerami w działaniu.
Dzięki takim ludziom jak on zachciewa się żyć.

"CZEGO UCZĄ NAS KONIE?"
Znalazłem omówienie ksiazki Monty'ego Robertsa, sam ją muszę w calości pzreczytać CZEGO UCZĄ NAS KONIE?
"Połączenie", polega na ujeżdżaniu konia w sposób bezkonfliktowy, oparty na zaufaniu miedzy człowiekiem i zwierzeciem i całkowicie pozbawiony przemocy!!!. Praca z końmi nauczyła Monty'ego Robertsa - że metody postępowania ze zwierzętami dają się w pewnym stopniu przełożyć na stosunki z ludźmi!!!. Traktując łagodnie dzikie i przestraszone konie, Monty Roberts pokazuje nam wszystkim, że przemoc nie jest nigdy dobrym wyjściem - ani w stosunku do zwierząt, ani do ludzi. Ukazuje, jak można wykorzystywać doświadczenia w pracy z końmi, aby naprawiać i wzbogacać stosunki miedzy ludźmi!!. Zawiera ona wazne w dzisiejszym świecie przesłanie: "PRZEMOC NIGDY NIE JEST ROZWIAZANIEM"
"Nie wiem, czy ktos z nas uzyska kiedykolwiek pewność co do tego, jak wielkie jest w rzeczywistości poczucie lojalności koni
wobec ludzi. Nie jestem pewny, czy ktokolwiek dowie się jeszcze, jak głęboka (jeśli w ogóle) jest ich troska lub niepokój o nasza pomyślność.
SAM JESTEM W SZOKU , Kocham Konie, ale nie wiedziałem, ze mozna tyle zobaczyć dzieki nim, dzięki traktowaniu ich partnersko.

Był 19 maja
"Monty bardzo wcześnie odkrył, że ma dar rozumienia koni. Rozpoczęta w wieku 13 lat siedmioletnia obserwacja zachowań dzikich mustangów w ich naturalnym środowisku pozwoliła mu odkryć nowy, niezwykły system porozumiewania się z końmi, którym dzieli się z całym światem. Nazwał go językiem Equus, a wykorzystującą go metodę "Join-Up".
Wiedza ta pozwoliła mu na oswojenie słynnego już mustanga o imieniu Shy Boy.
Monty Roberts udowadnia, że przemoc nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem ani w stosunku do zwierząt, ani w stosunku do ludzi, a doświadczenia w pracy z końmi przekładają się na budowanie bezkoniktowych stosunków międzyludzkich również w
?rmach!!!!!!!
Zawsze wiedziałam, że od zwierzat mozemy się sporo nauczyć
Ja tez miałam lekkiego hopla na punkcie koni. Rysowałam je od najwcześniejszej kreski, zamiast domków i słoneczek i kwiatuszków
O Monty Robertsie usłyszałam od mojego brata zootechnika
W Polsce jego metody już sie przyjęły
tak trzymać
pozdrawiam koniolubnych
i zoo-lubnych

Proponuję zakup
do małych bibliotek książek, ktore pomagają nie tylko wielbicielom koni, a sa za mało dostępne:
Monty Roberts -zaklinacz koni
CZEGO UCZĄ NAS KONIE? Jak metoda "połączenia" może wzbogacić stosunki miedzy ludźmi w domu i w pracy.
"Człowiek, ktory słucha koni"
"Shy Boy"
dzięki takim ksiązkom można zapalić do koni młodzież, a przy okazji przekonać, że "PRZEMOC NIGDY NIE JEST ROZWIĄZANIEM".
pozdrawiam bibliotekarzy, którzy czasem są "jedynym dostępem do ksiązki" w małych miasteczkach i bardzo ubolewają nad barkiem kasy na dobre nowości

 

Zobacz także:powrót
Love to equitation should not be stronger than love to horses. Martyna Baranowska JNBT L2 student
Miłość do jeździectwa nie powinna być większa, niż miłość do koni. Love to equitation should not be stronger than love to horses. Martyna Baranowska JNBT L2 studentWild Horses Roundup film

Wyłączny przedstawiciel wędzideł

.


L4 Wolność film


L1-No love without trust - film


Odruch przeciwstawiania-Bloker Uwiązu film