Jeździectwo Naturalne Bez Tajemnic
Hippika - Natural Horsemanship
Aktualności / Dwa złote medale dla ekipy Geronimo trenującej z JNBT
Dwa złote medale dla ekipy Geronimo trenującej z JNBT

Zgodnie z obietnicą przesyłamy szerszą realcję z występu naszej drużyny Geronimo Team podczas XXVIII Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych odbywającej się w dniach 5-7.05.2017 w Poznaniu. Miło nam już oficjalnie poinformować, że nasza drużyna w składzie ogier Jesion i ogier Lotek oraz zawodnicy Liliana Małek i Krystian Dziula, trener Marek Biernat zdobyła dwa złote medale podczas KWZH 2017, które odbywały się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Nasz sukces tym bardziej cieszy, ponieważ w tym roku mieliśmy bardzo dużą konkurencję, gdyż Okręgowe Związki Hodowców Koni z całej Polski wybrały najlepszych przedstawicieli wsród koni huculskich w całej Polsce. Swoich przedstawicieli zaprezentowali m.in.:
-Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów" z Regietowa; ogier Jasyr, klacz Galera.
-Stajnia „Huculski Raj" z Warszawy; klacz Werona.
-Stadnina Andrzej Pelc z Małkowic; klacz Peira
-Stajnia Barbary Jakubiec z woj. podkarpackiego; ogier Pędziwiatr.

Były to konie ze ścisłej czołówki wszystkich koni huculskich w Polsce, dlatego też zostały zaproszone na tej rangi wystawę.

 Dwudniowe zmagania polegały na tym, że w pierwszym dniu odbyła się ocena płytowa, w której oceniano wygląd oraz ruch konia w ręku.
Po pierwszym dniu najwyższe noty sędziów uzyskał nasz ogier Lotek, którego prezentował Marek Biernat, uzyskując 26,25pkt. i objął prowadzenie.
Nieco niższe noty otrzymał prezentowany przez Krystiana Dziulę ogier Jesion uzyskując 23pkt.
W drugim dniu zmagań odbyła się konkurencja sprawnościowa tzw. ścieżka huculska, polegająca na pokonaniu dziesięciu bardzo trudnych przeszkód terenowych takich jak: labirynt, wiatrołom, skok przez stacjonatę, niski przejazd, slalom, przejście po drewnianych kladkach, równoważnia, wąska droga po łuku oraz przejazd przez firanki.
Aby uzyskać srebrny medal, trzeba było uzbierać minumum 40 punktów, natomiast aby zdobyć złoty medal, trzeba było uzbierać powyżej 45 punktów.
Nasi jeźdźcy oraz ogiery spisali się rewelacyjnie zdobywając złote medale uzyskując:
-Marek Biernat na Lotku 62pkt.
-Krystian Dziula na Jesionie 48,75pkt.

Tegoroczne tak wysokie wyniki były możliwe do osiągnięcia dzięki Akademii Jeździeckiej JNBTprowadzonej przez trenera Andrzeja Makacewicza, którego trenerka Agnieszka Bator towarzyszyła nam na wystawie.

Drużyna Geronimo Team dziekuje wszystkim za otrzymane wsparcie oraz trzymane za nas kciuki.

 A info w prasie tutaj

Pozdrawiamy

Marek Biernat i Geronimo Teampowrót
The horse is never wrong.
Koń nigdy się nie myli.


Tom Dorrance

Wild Horses Roundup film

Wyłączny przedstawiciel wędzideł

.


L4 Wolność film


L1-No love without trust - film


Odruch przeciwstawiania-Bloker Uwiązu film