Jeździectwo Naturalne Bez Tajemnic
Hippika - Natural Horsemanship
Aktualności / Join Up w doskonałym komiksie
Join Up w doskonałym komiksie

Technika Join Up Monty Robertsa ma grubo ponad 30 lat. Rozpowszechniła się w świecie dzięki wsparciu brytyjskiej królowej Elżbiecie II. Pracując dla Monty Robertsa i posiadając jego prawa wydawnicze promuję ją w Polsce od lat. Działa w stosunku do 100% koni, pozwala uczyć się języka koni Equus, wymaga od stosującego ją poznania zachowań i behawioru koni, daje przesłanie do stosowania metod ograniczających ból i przemoc w treningu koni, uczy pracy na wolności i komunikacji międzygatunkowej, tworzy relacje człowiek-koń, sięga w ciągu kilkunastu minut zarówno po zaufanie, szacunek i dominację , które są mainstreamem programu JNBT, jest bezpieczna i posiada jeszcze wiele innych zalet. Join Up i Follow Up

ABC Join UP 1

 

 

Jest dobrze opisana w książce Monty Robertsa "Ode mnie dla was" oraz zaprezentowana na DVD Join UP.

Wg mnie powinna być obowiązująca w programie szkoleniowym PZJ dla instruktorów bo tu egzaminatorem byłby Pan Koń. I albo potrafisz się z tym zwierzęciem komunikować albo nie powinieneś uczyć innych jeździectwa jeśli sam masz kłopoty ze wzajemnym zrozumieniem z koniem.

W programie JNBT mówimy o niej na L1 ale poznanie i zastosowanie w praktyce obowiazkowe już jest na L2 oraz na każdym z obozów JNBT.

Dlatego też wybieramy do tego ośrodki posiadające roundpeny. Jako ciekawostkę powiem wam, że zauważyłem, jak znakomicie w ciągu ostatnich 10 lat wzrosła w ośrodkach ilość roundpenów!

Właściciele docenili, że nie ma sensowniejszego treningu niż praca z ziemi w roundpenie i teraz znaleźć je można już prawie wszędzie.

Sam stosuję tą technikę do każdego powierzonego mi w trening lub zajeżdżenie konia bo fenomenalnie skraca czas uzyskiwania u konia postępów w treningu. Bez decyzji konia przyklejenia się do mnie każdy element treningowy kosztuje niewspółmiernie długi czas.

 

 

 Na niedawnym szkoleniu L2 w Panderozie Leszek Janicki zwrócił wszystkim uwagę jak jego koń Pegaz, po sesji Join Up uprzedniego dnia, która wyszła mu książkowo , zaczął być bez porównania bardziej skupiony na pomocach i przepuszczalny w treningu. A poświęcił na uzyskanie Join Up z Pegazem nie więcej jak 15 minut.

Join Up 2

Gosia Lechów to doskonała obserwatorka puentująca elementy związane z JNBT w postaci kapitalnych komiksów. Tu, wesoło ale i edukacyjnie zobrazowała w 3 częściach (kliknij na obrazki od A do C) technikę Join Up Monty Robertsa przypominając jej podstawowe zasady. Dlatego przyjrzyjcie sie temu z uśmiechem i pamiętając o celu sprawdźcie jak wam pójdzie z waszymi końmi. A Gosi, tak ja, jak i mam nadzieję cała rzesza studentów JNBT i nie tylko, kłaniamy się nisko i prosimy o jeszcze!

 

Andrzej Makacewicz JNBTpowrót
Ułóż trening tak, aby koń sobie z nim poradził. Aleksandra Najman JNBT


Wild Horses Roundup film

Wyłączny przedstawiciel wędzideł

.


L4 Wolność film


L1-No love without trust - film


Odruch przeciwstawiania-Bloker Uwiązu film