Jeździectwo Naturalne Bez Tajemnic
Hippika - Natural Horsemanship
Aktualności / JNBT na Cavaliadzie Poznań 7-9.12
JNBT na Cavaliadzie Poznań 7-9.12

JNBT TEAM już chyba zwyczajowo obecny na największych imprezach hippicznych związanych z edukacją jeździecką.Tym razem spotkacie nas na poznańskiej Cavaliadzie z wykładami Andrzeja Makacewicza, Jurka Sawki  w sali konferencyjnej w pawilonie nr 5 i Paulinę Puchała na stanowisku Końskie SPA.

 

 

 

W sobotę 8 grudnia godz 17 wykład Andrzeja Makacewicza: 

Relacje i komunikacja  a lekkość i przepuszczalność w sporcie oraz rekreacji

Konie lekkie i przepuszczalne to marzenie każdego jeźdźca. Tak w wysokim sporcie jak i rekreacji. W każdej z konkurencji jeździeckich. Co zatem buduje i motywuje konie do lekkiego, ufnego i natychmiastowego reagowania na pomoce jeździeckie? Co tak naprawdę jest naszym sprzymierzeńcem w wytrenowaniu wierzchowca naszych marzeń a co wydłuża okres do osiągnięcia naszych celów? Czy współczesna wiedza behawioralna może przyśpieszać trening? Jak z tego korzystać? Postaramy się przybliżyć słuchaczom metody i narzędzia , które pomagają znaleźć odpowiedź na powyższe pytania.

 

 

W niedzielę 9 grudnia godz 13 Jurek Sawka:

Dlaczego konie nas słuchają?

 

To bardzo dobre pytanie, na które z pewnością niewielu, nawet najbardziej wytrawnych jeźdźców i trenerów, zna odpowiedź. Wiemy natomiast, że konie napewno kiedyś były dzikie. Jak więc się stało, że człowieka i konia wiąże od wieków tak wyjątkowa relacja? Skąd u koni to podporządkowanie, gotowość do pracy i uległość?  Jerzy Sawka podzieli się z nami wynikami swoich obserwacji półdzikich koni, żyjących na wolności. Wytłumaczy równiez zjawisko udomowienia i koewolucji, które zmieniły konie.

 

 

 

 

Stoisko Końskie SPA Paulina Puchała:

Końskie SPA

 

Jeździectwo staje się coraz bardziej popularne, a ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia, wymagamy od naszych koni coraz więcej. Chcemy by biegały szybciej, skakały wyżej i wykonywał nienaturalne dla nich ewolucje. Zapominamy jednak, że konie, podobnie jak my - jeźdźcy, to także sportowcy, którzy potrzebują dodatkowych zabiegów pielęgnacyjno - rehabilitacyjnych, aby pozostać w dobrej formie przez wszystkie lata użytkowania.

 

 

 Uniwersytet Jeździecki na Cavaliadziepowrót
Koń to wielokrotność akcji, reakcji i interakcji w każdym momencie.

Ray Hunt

Wild Horses Roundup film

Wyłączny przedstawiciel wędzideł

.


L4 Wolność film


L1-No love without trust - film


Odruch przeciwstawiania-Bloker Uwiązu film