Jeździectwo Naturalne Bez Tajemnic
Hippika - Natural Horsemanship
Aktualności / Myśląc o Koniu 2012 - Karpacz 24-26.08
Myśląc o Koniu  2012 - Karpacz 24-26.08

Myśląc o Koniu  2012 - KOMUNIKACJA  

 Karpacz 24-26.08.2012

 Mistrzowska Międzynarodowa Obsada!

 Richard Winters wystartuje i będzie wykładał!

 Mamy nareszcie w Polsce dostępne już na stałe co najmniej kilka programów naturalnych szkoleń. Rosnące zainteresowanie tego typu szkoleniami daje rocznie setki nowych jeźdźców otwartych na uwzględnienie w swojej karierze jeźdźca  punktu widzenia konia. Programy szkoleń naturalnych przyciągają swoim nowatorskim spojrzeniem oraz niezwykłym tempem uczenia się zarówno ludzi jak i koni. Coraz częściej na kursach spotkać można instruktorów jeździectwa, trenerów, zawodników, właścicieli ośrodków czy hodowców. Dlatego też na pokazach Monty Robertsa w Warszawie były tysiące osób a wykłady dr Roberta Millera wysłuchały w 2010r setki a pierwszy polski program naturalny Jeździectwo Naturalne bez Tajemnic®, wobec naporu chętnych, wykładają już 4 osoby.   Marcin Mach w finale MOK 2011Jeździectwo naturalne wniosło najnowszą wiedzę z dziedzin etologii i behawioru koni podnosząc i przyspieszając efekty treningu koni oraz stając się powszechnie dostępne. Zawsze uśmiecham się na swoich wykładach widząc zaskoczenie studentów programu szkoleniowego JNBT przy pokazie filmów z  Wykłady dr Roberta Millera na MOK 2010doświadczeń Konrada Lorenza z gęsiami w momencie kiedy poznają oni fenomen imprintingu i jego niezwykłość w treningu źrebiąt w okresie krytycznym. A przecież Lorenz dostał za to nagrodę Nobla w latach siedemdziesiątych a Robert Miller opisał i z sukcesem upowszechnił tą metodę 20 lat temu. Zacząłem też liczyć ile rocznie w Polsce odbywa się imprez jeździeckich o charakterze czysto edukacyjnym. No i wystarczyło palców u jednej ręki. Milowym krokiem była w tym roku Cavaliada w Warszawie gdzie dzięki Agnieszce Kopka i jej Uniwersytetowi Jeździeckiemu na kilkudziesięciu wykładach były pełne sale.

W świecie, to co przyciąga tłumy to mniej sport czy pokazy widowiskowe pięknych koni a przede wszystkim edukacja i prezentacje szkoleniowe. Żadna poważna impreza hippiczna nie ma szans na zapełnienie trybun bez bloków edukacyjnych i wykładów oraz pracy na żywo wielkich jeźdźców i trenerów co potwierdziły Mistrzostwa Świata z 2010r przepełnione edukacyjnymi blokami związanymi z jeździectwem naturalnym.

 Hala w Western City Podobna idea przyświeca organizatorom edukacyjnej imprezy „Myśląc o Koniu"(„Considering the Horse")  poświęconej technikom i szkołom naturalnym, która odbędzie się już po raz trzeci w dn 24-26 sierpnia 2012 w Karpaczu.W przepięknej scenerii u stóp Śnieżki i profesjonalnym zapleczu, z piękną halą, goszczącego w tym roku naszą imprezę ośrodka Western City przez 3 dni na żywo oglądać będzie można pracę konkurujących ze sobą 3 trenerów w  Richard Winterszajeżdżaniu młodych koni.

A w tym Mistrza Road to The Horse  z USA Richarda Wintersa z Richard Winters Horsemanship z Kaliforni. 

  Reiner Schelbert Jako drugi z trenerów wystartuje  Reiner Schelbert z niemieckiej ekipy Silversand Horsemanship .

Rozważany jest w tej chwili wybór trzeciego trenera.

W roku 2010 tematem przewodnim był IMPRINTING i wykłady dr Roberta Millera.

W 2011 roku skupiliśmy się wokół HABITUACJI.

W tym roku chcemy położyć nacisk na pomoce i KOMUNIKACJĘ z końmi a więc temat dla wszystkich dyscyplin jeździeckich. 

Wypełniony po brzegi całodzienny program od edukacyjnych pokazów, klinik i wykładów naukowców, jeźdźców, trenerów po równolegle trwające  pokazy z dzikiego zachodu, do wyboru zabaw i konkurencji po wieczorne show z udziałem gwiazdy oraz pokazu cuttingu z prawdziwymi bizonami mamy nadzieję , że przyprawią o zawrót głowy wszystkich widzów.

Połączone siły, ośrodka Western City, Fundacji Rozwoju Jeździectwa, Uniwersytetu Jeździectwa, Collegium Humanitatis i Jeździectwa Naturalnego bez Tajemnic, Natural dla Klasyki gościć będą wszystkich chętnych poznania różnych technik, szkół i programów naturalnych no i zastrzyku adrenaliny w obserwowaniu zajeżdżania młodych koni czy pokazów. 

Całe albrzymie miasteczko zostanie podzielone na pół a więc dla Myśląc o Koniu poświęcona będzie wydzielona hala z trybunami i roundpeny pokazowe w górnej części ośrodka i te obejmują bilety na MOK w przedsprzedaży i jeśli pozostaną będą do nabycia na bramie wejściowej. Niezależnie funkcjonować będą stoiska wystawowe i atrakcje ośrodka z centralnym padokiem pokazowym, jeziorem z canoe, płukaniem złota, napadami, strzelaniną w banku, saloonami, traperami, kowbojami i wieloma innymi.

 Niewątpliwie to nowatorskie i jedyne w swoim rodzaju w Polsce przedsięwzięcie i rosnące nim zainteresowanie wskazuje, że właśnie staje się cyklem dorocznych imprez. A połączone z pięknem i atrakcyjnością Karpacza gwarantuje edukację, dobrą zabawę i wypoczynak dla dorosłych i dzieci.

 Andrzej Makacewicz

 

Rezerwacji miejsc można dokonać na stronie www.pdm-promo.pl/sklep .

Bieżące informacje  na stronie www.myslacokoniu.pl,

Rezerwacje noclegów http://www.karpacz.ig.pl/,

Informacja Międzynarodowa  email kontakt@myslacokoniu.pl   tel +48223931090

Myśląc o Koniu 2010 i 2011 - więcej youtube

 

 powrót
Kto czyim zachowaniem kieruje, ten dominuje, nie trzeba tu przemocy. Krzysztof Skorupski


Wild Horses Roundup film

Wyłączny przedstawiciel wędzideł

.


L4 Wolność film


L1-No love without trust - film


Odruch przeciwstawiania-Bloker Uwiązu film