Jeździectwo Naturalne Bez Tajemnic
Hippika - Natural Horsemanship
Osobowości / Robert Miller
Robert MillerDoktor Robert M. Miller to bez wątpienia jeden z bardziej znanych w świecie "końskich" weterynarzy. Jest autorytetem w dziedzinie etologii (nauka o zachowaniach zwierząt). Opracowana przez niego i stanowiąca przełom w szkoleniu koni, metoda tzw. "imprintingu" źrebiąt, polegająca na "zaprogramowaniu" go tuż po jego urodzeniu do późniejszej współpracy z człowiekiem, jest coraz częściej stosowana w świecie.
Jest autorem kilku książek m.in. autobiograficznej "Most of My Patients Are Animals", "Ancient Secrets of the Horses Mind", "Imprint Training". Jego najnowsza świeżo wydana książka nosi tytuł "The Revolution in Horsemanship And What It Means To Mankind" (Rewolucja w jeździectwie i jej znaczenie dla ludzkości). Przedstawiając w niej sylwetki największych osobowości świata "naturalu", sięga do historii fenomenu jeździectwa naturalnego szukając jego naukowego uzasadnienia. David O'Connor, złoty olimpijski medalista w WKKW, uważa iż "bez względu na to czy jesteś jeźdźcem weekendowym czy profesjonalnym, ta książka należy do biblioteki jeździeckiej. To sumienny i potężny hołd dla tego jeździectwa, które podbija szturmem cały świat", a Al Dunning, trener i mistrz świata w reiningu, poleca ją jako "ważną książkę dla każdego, kto chce być prawdziwym koniarzem, i nie ma znaczenia czy jeździcie by wygrywać czy dla czystej przyjemności" .
 Robert Miller choć po 31 latach zawodowej praktyki zawodowej przeszedł na emeryturę, to nie przeszkadza mu to jednak nadal aktywnie uczestniczyć w świecie jeździeckim. Poza uczestniczeniem w seminariach (najbliższe na jesieni obejmą Hiszpanię i Portugalię) czy pisaniem dla czasopism weterynaryjnych, Dr Miller także ... rysuje karykatury. W przedmowie do jednej z książek Dr Millera, James Herriot, autor znanej powieści "Wszystkie stworzenia małe i duże", napisał: "moje długo utrzymywane przeświadczenie, że Dr Miller jest geniuszem zostało potwierdzone".
Informacje o książkach i kasetach Roberta Milera, a także kalendarz jego wystąpień na seminariach znajdziecie na jego stronie
www.robertmmiller.com.


więcej


powrót
Koń to wielokrotność akcji, reakcji i interakcji w każdym momencie.

Ray Hunt