Strict Standards: Accessing static property mysqlbase::$_iQueryCounter as non static in /jnbt/library/mysqlbase.class.php on line 159

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /jnbt/library/controller.class.php on line 16

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /jnbt/library/model.class.php on line 26
Jazda konna, Natural Horsemanship, kursy jeździeckie - wszystko o koniach :: Monty Roberts (EQUUS), Silversand (SNH), Parelli (PNH), kasety szkoleniowe, książki, kursy je, ko, lon, uje, jazda, konna, jazda konna, kon, konie, jeździectwo, jezdziectwo, Andrzej Makacewicz, konie, kuce, pony, jazda konna, jazdakonna, jeździectwo, western, jezdziectwo, hippika, hipika, hippica, stajnie, stadniny, kluby jeździeckie, ośrodki jeździeckie, skoki przez przeszkody, ujeżdżenie, konie, rajdy, pensjonat, hotel, pzj, ozj, rumaki, kowale, podkuwacze, weterynarze, lekarze weterynarii, sklepy, sprzęt jeździecki, akcesoria, transport, koniowóz, przyczepy, hodowla, hipoterapia, wczasy w siodle, agroturyzm, agroturystyka, rekreacja, sport, wakacje, agrowczasy, rajdy, kuligi, inseminacja, sztuczna inseminacja, szkoły, technikum, rymarze, western, araby, xx, oo, Natural, Horsemanship, Natural Horsemanship, jeźziectwo, hippika, kursy jeździeckie, wszystko o koniach, Monty Roberts, Silversand, SNH, Parelli, PNH, kasety szkoleniowe, książki, kursy
Jeździectwo Naturalne Bez Tajemnic
Hippika - Natural Horsemanship
Osobowości / Ray Hunt
Ray Hunt

Urodził się w 1929 roku w Idaho. Na zawodach w 1961 poprosił o poradę wtedy 50-letniego, dziś już nieżyjącego Toma Dorrance'a uważanego za ojca jeździectwa naturalnego. Spotkanie to i przyjaźń wywarły fundamentalny wpływ na dalszą karierę Ray'a.
W latach siedemdziesiątych zaczął prowadzić tzw. kliniki, podczas których wykładał nowatorskie podejście do jeździectwa. Przesunął punkt ciężkości w szkoleniu ludzi i koni z tradycyjnej koncentracji na potrzebach i oczekiwaniach człowieka na skupienie się na tym co myśli i odczuwa koń. Ray Hunt uważa, że nie ma gotowych recept ani odpowiedzi na pytania "Co zrobić jeśli ...?", gdyż rozwiązań należy szukać w wyczuciu, które przychodzi wraz z doświadczeniem.
Wg magazynu "Shambhala Sun" Ray Hunt zmienił relacje miedzy jeźdźcem a koniem z bitwy o dominację na taniec łagodności, komunikacji i wzajemnego zaufania.
W roku 1978 wydał książkę "Think Harmony with Horse: An In-depth Study of Horse/Man Relationship" (Pomyśl o harmonii z końmi: studium relacji koń - człowiek). Zebrał w niej między innymi swoje i Toma Dorrance'a złote myśli, których głęboki sens odkrywać będą jeszcze kolejne pokolenia młodych jeźdźców:
- "Jeśli zamierzasz uczyć czegoś konia i pozostać z nim w dobrych relacjach, nie szkól go, a pozwól mu się tego nauczyć".
- "Dostrzegaj nawet najmniejsze próby i nagradzaj je".
- "THINK" - MYŚL
- "Nie pracuj nad koniem, ale nad sobą".
Według dr Roberta Millera, to właśnie dzięki Ray'owi jeździectwo naturalne zaczęło swój masowy rozwój. Przez jego ręce przeszło ponad 10 tysięcy młodych koni, i bez wątpienia człowiek ten wywarł wpływ, pośrednio lub bezpośrednio, na miliony jeźdźców na całym świecie.
Ray nie buduje programu szkoleniowego ale od 30 lat wykłada w USA, Kanadzie, Australii i Europie dla jeźdźców uprawiających wszystkie dyscypliny. Swoje wykłady zaczyna niezmiennie od przypomnienia: "Jestem tu dla koni - by dać im szansę na lepszy układ z wami".
Na jego stronie Ray Hunt - Mistrz Komunikacji, www.rayhunt.com oprócz ciekawych pytań i odpowiedzi, można znaleźć między innymi jego przesłanie "Chciałbym pomóc ludziom zrozumieć jak używając wiele mniej można uzyskać o wiele więcej. Ludzie często tak bardzo zajęci są pracą nad końmi, że nie pozwalają im się uczyć. (...) Może i uzyskują wtedy to czego oczekują ale nie wraz z oddaniem konia. Koń robi wtedy rzeczy pomimo naszej ignorancji, ale nie dla nas. "
Jego kliniki przyciągają setki jeźdźców szokując niektórych technikami takimi jak np. szkolenie młodych koni zaczynające się po zapoznaniu koni na wspólnym padoku jazdą bez ogłowia czy kantara.

Zmarł w 2009 roku. Wykładał jeździectwo do końca swojego 80-letniego życia.

Ray Hunt nie żyje - więcej

Spotkałam Raya Hunta - więcej

Koniec Ery Pionierów - wspomnienie Monty Robertsapowrót
Nie ważne gdzie byliśmy ale ważne dokąd zmierzamy...