Jeździectwo Naturalne Bez Tajemnic
Hippika - Natural Horsemanship
Osobowości / Irena Halfpenny
Irena HalfpennyIrena, córka polskiego emigranta, urodziła się w Szkocji. W wieku 12 lat, wraz z rodziną, przeniosła się do Nowej Zelandii. Tam wreszcie otrzymała swojego pierwszego konika i przez kolejne 8 lat uczęszczała do Pony Club uprawiając jazdę konną dla przyjemności. W trakcie studiów cała rodzina ponownie się przeniosła - tym razem do Adelaidy w Południowej Australii, więc priorytet nad końmi uzyskały studia i praca.

 Spotkanie, a następnie małżeństwo, ze Stevem obudziło na nowo jej końskie marzenia - z nowo kupionym koniem zaczęła brać udział w lokalnych zawodach, w tym także w konkursach ujeżdżenia. Po pewnym czasie zainteresowała się jazdą w stylu western i kupiła swojego pierwszego konia rasy Quarter, by móc na nim startować w zawodach. Jako że Steve także był już wtenczas głęboko zaangażowany w końskim świecie, kolejne lata spędzili jeżdżąc na zawody i tzw. Western Clinics.

 Irena jednocześnie intensywnie się doszkalała i uzyskała dyplom Equine Studies (studia poświęcone koniom).
Spotkanie z Patem Parellim zaowocowało głębokim zainteresowaniem jeździectwem naturalnym i 6-letnią pracą jako instruktor PNH. Obecnie Irena pomaga Steve’owi w rozwoju jego programu szkoleniowego Silversand Natural Horsemanship a także nadal pogłębia swoją wiedzę i umiejętności z zakresu "naturalu". Oboje mieszkają na swoim rancho "Silversand" koło Blanchetown w stanie Południowa Australia.

powrót
You have to always be willing to change, whether you're a horse or a human.
Musisz zawsze być chętnym do zmian, bez względu na to czy jesteś koniem czy człowiekiem.


Craig Cameron