Strict Standards: Accessing static property mysqlbase::$_iQueryCounter as non static in /jnbt/library/mysqlbase.class.php on line 159

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /jnbt/library/controller.class.php on line 16

Deprecated: Assigning the return value of new by reference is deprecated in /jnbt/library/model.class.php on line 26
Jazda konna, Natural Horsemanship, kursy jeździeckie - wszystko o koniach :: Monty Roberts (EQUUS), Silversand (SNH), Parelli (PNH), kasety szkoleniowe, książki, kursy je, ko, lon, uje, jazda, konna, jazda konna, kon, konie, jeździectwo, jezdziectwo, Andrzej Makacewicz, konie, kuce, pony, jazda konna, jazdakonna, jeździectwo, western, jezdziectwo, hippika, hipika, hippica, stajnie, stadniny, kluby jeździeckie, ośrodki jeździeckie, skoki przez przeszkody, ujeżdżenie, konie, rajdy, pensjonat, hotel, pzj, ozj, rumaki, kowale, podkuwacze, weterynarze, lekarze weterynarii, sklepy, sprzęt jeździecki, akcesoria, transport, koniowóz, przyczepy, hodowla, hipoterapia, wczasy w siodle, agroturyzm, agroturystyka, rekreacja, sport, wakacje, agrowczasy, rajdy, kuligi, inseminacja, sztuczna inseminacja, szkoły, technikum, rymarze, western, araby, xx, oo, Natural, Horsemanship, Natural Horsemanship, jeźziectwo, hippika, kursy jeździeckie, wszystko o koniach, Monty Roberts, Silversand, SNH, Parelli, PNH, kasety szkoleniowe, książki, kursy
Jeździectwo Naturalne Bez Tajemnic
Hippika - Natural Horsemanship
Osobowości / Craig Cameron
Craig CameronZnakiem rozpoznawczym Craiga Camerona jest jego uśmiech: szczery i przyjazny, bez względu na to, czy jest kierowany do ludzi czy do koni.
Craig Cameron, zwany także "publicznym obrońcą konia" oraz "The Cowboy's Clinician", urodził się w Texasie w 1949 roku. Wyrastał wśród kowboi i nigdy nie wyobrażał sobie siebie w innym zawodzie. W latach 70-tych regularnie startował w zawodach rodeo. Porzucił je, aby zająć się szkoleniem koni. Swoją popularność zdobył dzięki pracy z dzikimi końmi, które układał do jazdy w ciągu godziny. Sceptycy zwykle nie mogli uwierzyć, że spokojnie niosący jeźdźca koń, nigdy wcześniej nie był jeżdżony.
Craig dorastał w czasach, gdy konie "łamano" - od razu wiedział, że te brutalne i niebezpieczne metody muszą być błędne. Jednak inne podejście, przynoszące lepsze i szybsze rezultaty w szkoleniu poznał dopiero gdy miał około 30 lat. Jak sam wspomina, pierwszym prawdziwym jeźdźcem, którego spotkał w swym życiu, był Ray Hunt. To właśnie Hunt i Tom Dorrance nauczyli Craiga pracy poprzez zrozumienie, dopasowanie technik do danej sytuacji i zapewnienie koniowi wystarczającego czasu na zbudowanie zaufania do jeźdźca. To także dzięki nim Craig nauczył się jak wykorzystywać, zamiast zwalczać, w pracy z końmi ich instynkt przetrwania. Teraz często przypomina swoim uczniom: "Musicie dać swojemu koniowi powód do zmiany. Musicie pozwolić mu się wystraszyć, aby zrozumiał, że wcale nie musi się bać. Tylko pamiętajcie, że w tym procesie nie może żadnemu z was stać się krzywda." A do tego niezbędne są wyczucie i doświadczenie.
 Techniki, które stosuje Craig, nie różnią się nadmiernie od innych stosowanych w "naturalu", choć dla przykładu, podczas pracy w round penie Cameron nie lonżuje konia "na wolności" ale zawsze z użyciem lassa lub długich lin, aby pozostawać z koniem w kontakcie przez cały czas. Z kolei aby wypracować respekt u konia, stosuje "sending and bending" (odsyłanie i zginanie), przy czym słowo "bending" oznacza tu odangażowanie zadu konia. "Kiedy kontrolujesz koński zad, kontrolujesz konia: zarówno z ziemi jak i z siodła."
Craig ma opinię niezwykle skromnego, pozytywnego i cieszącego się życiem jakie prowadzi człowieka. Nigdy też nie twierdzi, że ma odpowiedzi na wszystkie pytania, bowiem "jeździectwo to rodzaj sztuki, zadanie na całe życie."
Craig Cameron zajął, tak jak w 2002 roku, w zawodach "Road To The Horse" drugie miejsce. Więcej o zawodach zaklinaczy znajdziecie w Koniach i Rumakach nr 8 z 16 kwietnia 2005 oraz w dziale prasa.
Informacje o prowadzonych przez Craiga klinikach znajdziecie na jego stronie www.craigcameron.com.

więcej


powrót
Nigdy nie podchodź do konia tak, jakby ci się cokolwiek od niego należało. Aleksandra Najman JNBT