Jeździectwo Naturalne Bez Tajemnic
Hippika - Natural Horsemanship
Osobowości / Chris Cox
Chris Cox
W dniach 3-5 czerwca w Zbrosławicach odbędzie się druga edycja zawodów trenerów w zajeżdżaniu młodych koni oraz pokazów i wykładów związanych z najnowszymi technikami szkolenia i układania koni i jeźdźców.

Tegorocznym gościem będzie Mistrz Świata i legenda Chris Cox. Jest trzykrotnym zwycięzcą mistrzostw świata trenerów w układaniu młodych koni rozgrywanych w USA pod nazwą Road to the Horse zwyciężając w tym roku z Patem Parelli i Clintonem Andersonem. Swój program szkoleniowy nazwał „Ride the Journey Tour” („Podróż w siodle”).  Urodzony w USA, wychował się na ranczu w Australii, gdzie ojciec zajął się hodowlą bydła. W wieku 18 lat wrócił do USA by rozpocząć realizację własnych marzeń. Pracował na ranczach Florydy a następnie zatrudniono go do szkolenia dzikich mustangów w programie ich adopcji. W latach 80 i 90 pracował z przyjmowanymi  w trening końmi i praca ta zaowocowała powstaniem jego programu szkoleniowego dla jeźdźców - programu uczącego ‘krok po kroku’ poprawiać ich umiejętności.

Chris to nie tylko doświadczony jeździec, ale i jeden z najlepszych trenerów – komunikatywny, cierpliwy, z jasną oceną czego potrzebuje dany koń w danym momencie, świetnie współpracujący zarówno z doświadczonymi, jak i początkującymi jeźdźcami. Jedno ze słynniejszych jego powiedzeń o sobie to ” Nie jestem trenerem, jestem koniarzem”.

Jego pokaz pracy jak i udział w sędziowaniu będziemy mogli oglądać w Zbrosławicach w tegorocznej edycji imprezy edukacyjnej Myśląc o Koniu. Entuzjastyczne przyjęcie ubiegłorocznej imprezy oraz program i nazwiska w tegorocznej zapowiadają prawdziwą ucztę dla koniarzy. Bilety już w sprzedaży.Rezerwuj bilety 

W sprawie zniżek na zakupy grupowe prosimy o kontakt bezpośrednio pod numerem 22 715 62 63.

Strona Myśląc o koniu

Program Myśląc o koniu

powrót
Uczucia i zrozumienie nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie lecz na patrzeniu w tym samym kierunku. Antoine de Saint-Exupéry