Jeździectwo Naturalne Bez Tajemnic
Hippika - Natural Horsemanship
Artykuły / Podtrzymywanie uwagi konia
Konie czasami są jak dzieci: bez względu na to, co robicie z koniem, znudzi mu się to w ciągu 10 minut, o ile nie wprowadzicie jakiejś nowej podniety, wyzwania, idei albo jakiejś zmiany. Konie są zdolne jedynie do bardzo krótkich chwil skupienia uwagi i niewielkiej tolerancji do wykonywania tej samej rzeczy, chyba, że chodzi o pasienie się.

Powinniście zawsze o tym pamiętać i unikać popadania w rutynę - wprowadzajcie zmiany. I tak na przykład lonżowanie koni godzinami praktycznie niweluje ich szacunek, wasze chęci oraz wasz focus niezbędny do podtrzymania tego co robicie. Zapewnijcie więc koniom możliwość pracy z przeszkodami i rzeczami, które wymagają od nich myślenia. Spowodujcie, aby robiły rzeczy, które stanowią dla nich problem, dzięki temu będą mogły się do takich sytuacji przystosować. Bądźcie kreatywni... dajcie im różne rzeczy do przeskakiwania. Zobaczycie, że spodoba im się to dużo bardziej, a i dla was będzie to wspaniała zabawa.


powrót
You have to give a horse a reason to change. You have to allow him to get scared so he can find out he doesn't need to be scared.
Musisz koniowi dać powód do zmiany. Musisz pozwolić mu się przestraszyć, aby mógł się dowiedzieć, że wcale nie musi się bać.


Craig Cameron

Artykuły
Podtrzymywanie uwagi konia