Jeździectwo Naturalne Bez Tajemnic
Hippika - Natural Horsemanship
Artykuły / Be inspired!- Video
Jeździectwo Naturalne podbija serca i umysły tysięcy jeźdźców i trenerów na całym świecie. Pytanie nie "czy" ale "które" z metod naturalnych pozwolą nam osiągnąć to czego oczekujemy w pracy z koniem jest coraz częściej słyszane wśród koniarzy.
Czy szybkie i łatwe rozwiązywanie problemów metodami Monty Robertsa; czy dobre przygotowanie konia dzięki pracy z ziemi metodami Clintona Andersona; czy budowanie niezwykłych relacji z koniem jak Honza Blaha i Gaston lub metodami Pata Parellego; czy osiąganie wyników olimpijskich jak mistrz David O'Connor; czy wygrywanie prestiżowych zawodów jadąc bez ogłowia jak Stacy Westfall; czy też zaczynając pracę z młodym koniem metodami Johna Lyonsa lub Steva Halfpenny; czy też wygrywanie zawodów trenerów naturalnych jak Chris Cox w Road to the Horse.


Andrzej Sałacki na Czcionce

 


Clinton Anderson i Mindy
 

David O'Connor - mistrz olimpijski
 

Honza Blaha i Gaston na pokazach w Amsterdamie w 2007 r.
 

Pat Parelli Colorado Center
 

Stacy Westfall i Roxy podczas zawodów freestyle reining w 2006 r.
 

Chris Cox 2008
 

Steve Halfpenny
 powrót
Trzy złote zasady szkolenia koni: 1. You can't get hurt. (nie może stać ci się krzywda) 2. The horse can't get hurt. (koniowi nie może stać się krzywda) 3. The horse must be calmer at the end of your training session than he was at the beginning. (koń pod koniec sesji treningowej musi być spokojniejszy niż na jej początku)

John Lyons

Artykuły
Be inspired!- Video